ماشین سیاست میامی آمریکا اوباما آمریکایی

ماشین: سیاست میامی آمریکا اوباما آمریکایی دولت ترامپ دونالد ترامپ کنگره آمریکا انتخابات ریاست جمهوری

گت بلاگز اخبار اجتماعی واکاوی روان شناسانه ابراز علاقه عمومی زوج ها به یکدیگر در اینستاگرام

انتشار یک تصویر از همسر با یک متن باعشق مانند: «صدای گام های تو، ضربان زندگی من است» یا «زندگی می کنم و برایش علت هم دارم: دوست داشتن تو» یا «دوست داشتنت بوی با

واکاوی روان شناسانه ابراز علاقه عمومی زوج ها به یکدیگر در اینستاگرام

واکاوی روان شناسانه ابراز علاقه عمومی زوج ها به یکدیگر در اینستاگرام

عبارات مهم : تصویر

انتشار یک تصویر از همسر با یک متن باعشق مانند: «صدای گام های تو، ضربان زندگی من است» یا «زندگی می کنم و برایش علت هم دارم: دوست داشتن تو» یا «دوست داشتنت بوی باران می دهد، همان قدر بی مقدمه، همان قدر بی دغدغه» و… در اینستاگرام، اتفاق جدیدی نیست ولی به نظر می رسد ابراز علاقه زن و شوهرها به یکدیگر در اینستاگرام با شیبی قابل توجه در حال زیاد شدن است.

به گزارش خراسان؛مخاطب قرار دادن همسر با یک پست در هر مناسبتی و حتی بدون بهانه، اتفاقی است که در اینستاگرام طبیعی شده است هست. هرچند همه مشاوران، ابراز علاقه به همسر در دنیای واقعی را یکی از مهم ترین عوامل تضمین خوشبختی می دانند ولی راجع به جار زدن عشق، نظریه های دیگری وجود دارد.

یک شو آف کامل!

واکاوی روان شناسانه ابراز علاقه عمومی زوج ها به یکدیگر در اینستاگرام

فتوشاپ زندگی یکسان یعنی فاصله بین آن چه واقعا در زندگی و روابط من و همسرم وجود دارد با آن چه در محیط بیرون از جمله اینترنت از طریق تصویر و متن نشان می دهم، به گونه ای که بازتابی از روابط واقعی ما نیست. به طور مثال همسر من در روز نیم ساعت هم جهت یک ناهار یا شام دو نفره وقت صرف نمی کند تا هرگز از کارش عقب بیفتد ولی من چنان عکس هایی از برگزاری رویایی شب تولدم به وسیله او در لوکس ترین کافی شاپ شهر روی صفحه اینستاگرامم پست می کنم که گویی خوشبخت ترین انسان روی کره خاکی و در مرکز توجه همسرم هستم. این چیزی نیست جز یک شو آف کامل! ولی آیا دنبال چنین شو آف هایی هستیم؟

چرایی انتشار پرسشها خصوصی

بی  شک زوج هایی که از روابط گرم و صمیمی برخوردارند، نیازی به اشتراک گذاری خوشی هایشان در اینترنت ندارند. این دسته از افراد حتی به مشکل راجع به رابطه خود در شبکه های اجتماعی حرف می زنند.

انتشار یک تصویر از همسر با یک متن باعشق مانند: «صدای گام های تو، ضربان زندگی من است» یا «زندگی می کنم و برایش علت هم دارم: دوست داشتن تو» یا «دوست داشتنت بوی با

جالب است که مواظبت از حریم های شخصی یکسان در این دسته از زوج ها آن قدر دقیق است که عده ای از آن ها بیم دارند هرگز روزی حال خوب دو نفره شان به چشم دیگران بیاید و به اصطلاح «چشم» بخورند! از طرفی هر قدر حال رابطه ما خوب نباشد و هر چه درون مان ویران تر، خراب تر و افسرده تر باشد، دوست داریم تا بیرون مان شیک تر، خوشگل تر و با کلاس تر شود.

2 علت تظاهر به خوشبختی در اینستاگرام

با این حال، تظاهر به خوشبختی زن و شوهرها در اینترنت به دو علت عمده اتفاق می افتد:

واکاوی روان شناسانه ابراز علاقه عمومی زوج ها به یکدیگر در اینستاگرام

1- داشتن آرزوی صمیمیت بیشتر

عموما زوج هایی که دچار ناامنی و استرس در رابطه هستند، در مطالب ارسالی شان در دنیای مجازی، محتوای اغراق آمیزی از روابط عاطفی شدید و بی عیب و نقص خود درج می کنند. در نتیجه متن و عکس های درج شده است می تواند مشمول بر آرزوی وجود صمیمیت زیاد در ارتباطات شان باشد. بی شک هنگامی که موفقیت زوج ها عیان باشد، نیازی به تبلیغات دروغین در اینترنت ندارند.

2- چشم و هم چشمی عشقی

انتشار یک تصویر از همسر با یک متن باعشق مانند: «صدای گام های تو، ضربان زندگی من است» یا «زندگی می کنم و برایش علت هم دارم: دوست داشتن تو» یا «دوست داشتنت بوی با

بسیاری از افراد در رقابت های چشم و هم چشمی و جهت تفاخر و به اصطلاح پز دادن و نشان دادن امتیازات و امکانات خود به دیگران، اقدام به انتشار پرسشها شخصی و عاطفی شان می کنند آیا که به دنبال تایید رابطه شان به وسیله دیگران هستند.

عاقبت انتشار زیاد چنین پست هایی

جالب است بدانید در بلند مدت فرد به مشکل می تواند به این زندگی دروغین ادامه دهد چراکه مدام باید مشغول مواظبت از نقابی باشد که بر صورت خود زده است و وحشت از این که هرگز روزی آن نقاب بیفتد طوری که دیگران از ماهیت زندگی واقعی شان آگاه شوند. اگر چه تظاهر به خوشبختی در ابتدای مسیر، لذت بخش است و توجه زیادی را به سمت فرد سرازیر می کند ولی استرس مدام رهایش نمی کند آیا که او در درون خود می داند همه این ظواهر، فقط یک بازی محض است.

واکاوی روان شناسانه ابراز علاقه عمومی زوج ها به یکدیگر در اینستاگرام

4 شرط انتشار تصویر زوج ها در اینستاگرام

اگر زن و شوهری می خواهند تصویر شخصی خود را در اینستاگرام منتشر و به یکدیگر ابراز علاقه کنند، باید به 4نکته مهم توجه کنند.

1- هر فردی که دوست دارد شادی اش را با دیگران تقسیم کند، می تواند تصویری بگذارد به این شرط که بین آن چه هستم و آن چه اعلام می کنم، فاصله زیادی نباشد و ترجیحا در یک صفحه شخصی باشد نه یک صفحه عمومی با هزاران هزار فالوئر!

2- به دنبال منبع مهم نوازش یعنی خویشتن نوازی باشیم. زوج های شاد و خوشبخت، زمانی که کنار یکدیگر هستند و از بودن با هم لذت می برند، با هم بودن شان را جهت ارسال یک تصویر خودگرفته یا به اشتراک گذاری مطلب در شبکه های اجتماعی خراب نمی کنند. شک ندارم انسان اگر در جایی و کنار کسی از فضایی لذت ببرد، به یاد گوشی گوشی و تصویر لحظه به لحظه نخواهد افتاد و در عوض از لحظه به لحظه بودن در کنار عزیزانش لذت می برد.

3- اعتماد به نفس مان را ارتقا دهیم. بخش عمده بزرگ نمایی روابط عاطفی زوج ها به علت نداشتن اعتماد به نفس سالم است که این کاملا به چگونگی رابطه عاطفی آن ها با یکدیگر وابسته هست. میل به زیاد به این ظاهرسازی ها، محصول خود کم بینی افرادی است که اعتماد به نفس مورد نیاز جهت روبه رو شدن با واقعیت های زندگی مشترک شان را ندارند به گونه ای که چون فرد احساس می کند نمی تواند به آرزوهای واقعی اش برسد، رنگ و لعابی به شرایط نه چندان رضایت بخش رابطه اش می زند و آن را در معرض دید مخاطبانش می گذارد تا با فریب آن ها، احساس رضایت درونی کند.

4-درباره مفهوم «خوشبختی»، کمال گرا نباشیم. گاهی ما تصور می کنیم زوج های خوشبخت یعنی آدم هایی که کمتر از جان همدیگر را صدا نمی زنند و در هر موقعیتی جز لبخند بر چهره شان نیست. همه ما آدم ها در روزهایی از زندگی مان شاد و سرحال و کیفور هستیم و در روزهایی دیگر حتی بی دلیل ناراحت و غمگین و منزوی می شویم. مگر ممکن است در این سرنوشت پر تلاطم، آدمی بتواند بدون توقف لبخند بزند؟ خوشبختی نیز فراز و نشیب های بسیار دارد و قرار نیست همه کسانی که خود را خوشبخت معرفی می کنند، لزوما لاکچری باز باشند. هیچ چالش و قهر و آشتی بین شان وجود نداشته باشد یا تمامِ وقت خود را با یکدیگر آن هم در کنار سواحل قناری بگذرانند. در صورتی که اگر در زندگی واقعی به دنبال خوش حالی و موفقیت در پیوندمان هستیم، آن ها را خیلی ساده تر و در دسترس تر خواهیم یافت.

فالوئرهای اینستاگرام چنین زوج هایی بخوانند

افرادی که چهار چشمی در حال دنبال کردن نمایش زندگی زوج های به ظاهر خوشبخت در اینترنت هستند، چند توصیه را باید بدانند. طبیعی است که بسیاری از فالوئرهای اینستاگرامی با دنبال کردن چنین عکس ها و متن هایی، ناخودآگاه به فکر فرو روند که چقدر زندگی یکسان ما نسبت به دیگران یکنواخت تر است؟ چقدر دیگران شاد تر از ما زندگی می کنند؟ چقدر جهت تفریح و کامجویی شان هزینه صرف می کنند؟ چقدر با یکدیگر وقت یکسان می گذرانند؟ اصلا این همه وقت و وقت را از کجا می آورند؟ در نتیجه از مشاهده تمام این اتفاقات، تنها یک حس به ما انتقال یافته می شود که ما شاد نیستیم، به خاطر خصوصیات اخلاقی همسرم یا اوضاع مالی مان روابط متعدد با اطرافیان نداریم، همسرم به اندازه بقیه مردها یا زن ها به من توجه نمی کند و به مرور وقت به این نقطه می رسیم که زندگی مان در قیاس با زندگی دیگران بی ارزش هست. در این نقطه، به گونه ای ناخودآگاه درگیر احساس اضطراب، افسردگی، آزردگی و بی انگیزگی می شویم و گاهی میل به به جدایی پیدا می کنیم.

واژه های کلیدی: تصویر | زندگی | تصویری | خوشبختی | اینترنت | اینستاگرام | رابطه عاطفی | روابط عاطفی | صفحه اینستاگرام

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs